O Nas

Cześć, w tym roku (tak jak w poprzednich latach ;) to my zrobimy dla Was najpiękniejszy dzień w roku.

Ala Herda

W Paradzie Równości od 2018 roku, odpowiada za koordynację zespołu Miasteczko, czyli ogarnia całą infrastrukturę, bezpieczeństwo i partnerów naszej strefy piknikowej. Pamiętacie piękne strefy tworzenia makijażu, fryzur czy paznokci? Leżeliście na kocyku w Parku Świętokrzyskim otoczeni dobrą muzyką i bańkami? Chłodziliście się Warszawską Kranówką? To właśnie zespół Ali to ogarniał! Ala angażuje się w Paradę, bo wierzy, że każda osoba zasługuje na równe prawa i traktowanie z szacunkiem. Prywatnie inżynierka logistyki i managerka muzyczna, ogarniaczka projektów wszelakich, bo wiecie, dla niej nie ma zadań niemożliwych! ;)

Zespół Miasteczko tworzą: Adam, Jo, Kosma, Magda, Alex, Dawid, Miłka, Lisa

Jagna Zofia Chrulska

Dołączyła do Parady Równości w 2019 i robiła już chyba wszystko co można robić w Paradzie - prawdziwa kobieta renesansu! Jest dobrą duszą naszej Ekipy, możesz jej powiedzieć wszystko, bo zawsze jest gotowa Cię wysłuchać. Od 2022 współkoordynuje zespół Marsz, gdzie czuwa nad bezpieczeństwem marszu, przepływem informacji oraz pierwszą platformą. Parada to dla niej ten jeden dzień, podczas którego Warszawa należy do queerów. Chciałaby aby to nie był jeden dzień, a całe życie, dlatego od lat angażuje się aktywistycznie. Prywatnie przyszła inżynierka energetyki, fanka kolei (może w końcu czas na Paradowy pociąg?) i sztuki nowoczesnej.

Michał Suszek

W Paradzie od 2015 roku - weteran! Współodpowiada za koordynację zespołu Marsz, czyli dba o część ruchomą Parady Równości. Dba o partnerów i zapewnia infrastrukturę istotną dla bezpieczeństwa Marszu. Do Parady dołączył dwa tygodnie po wyoutowaniu się. Z zawodu inżynier konstruktor, prywatnie poświęca się medytacji buddyjskiej.

Zespół Marsz tworzą: Adam, Aster, Ellis, Jagna, Julia, Maja, Mania, Michał, Pola, Sebastian, Weronika

Paradę zawsze tworzy szereg fantastycznych osób. Jesteśmy bardzo różne, ale łączy nas jedno - chcemy tworzyć lepszy świat dla wszystkich - osób queerowych, kobiecych, migranckich, uchodźczych, osób w kryzysach, jednym słowem wszystkich wykluczonych. Nasze piękne grafiki z pszczółkami tworzy Julia, a wspiera ją w tym Maryna. O stronę internetową dba Konrad, a posty piszą Michał, Ania, Karolina, Klara i Zosia - nasz ekstra zespół Media. Za dostępność wydarzenia odpowiada Gaba, z którym w tym roku ponownie stworzycie piękną instalację artystyczną.

Last but not least, dziękujemy fundacji Basta, która w tym roku zgodziła się obsłużyć nasze wydarzenie pod kątem formalnym <3